Eesti 101 – on seda vähe või palju?

Eesti vabariik saab 101 aastat vanaks ja selle puhul korraldas Saue valla kõige suurem lasteaed Midrimaa ühise peo kõikidele valla lasteaedade koolieelikutele, mis toimus Saue noortekeskuses.

Lapsed ja nende õpetajad olid pidulikult riides ning aegsasti kohale jõudnud - kokku üle 180 pidulise. Pidu algas külaliste ja valla võimumeeste kätlemisega. Kohale olid tulnud vallavanem Andres Laisk, volikogu esimees Harry Pajundi, abivallavanem Andres Kaarman ja korraldaja lasteaia Mirdimaa  direktor Diana Kuntor.

Kõlas Eesti hümn, mida lauldi ühiselt seistes. Seejärel algasid laulud ja tantsud, mida lapsed on hoolega õppinud. Lauludeks olid: „Jõgi voolab“ ja „Väikesed tammed“. Eesti rahvatantsu „Oige ja vasmba“ tantsiti kahes jaos, sest kõik ei mahtunud korraga põrandale ära. Saue lasteaia erinevad rühmad olid ette valmistanud veel laule ja tantsu „Isamaa hiilgaval pinnalla“. Siis tulid üllatuskülaised –lapsed, kes olid tegelenud 3 aastat peotantsuga. Tantsiti „Viini valssi“ ja „Tsa-tsa- tsad“. Lapsed vaatasid pärani silmi, kui kaunis võib üks tantsimine olla. Seejärel lubati kõikidel lastel ja suurtel valssi proovida. Kui Saue rühmas oli palju poisse ja Riisikas vastupidi tüdrukuid rohkelt, siis Saue noormehed võtsid osad meie neiud tantsima. Tüdrukuid keerutati hoolega.

Peo lõpus said kõik maitsta oma puuvilju ning tekkis suur järjekord, kus kõik soovisid valla tähtsaimate meestega ühist pilti teha. Suur tänu korraldajatele, kes nägid suure vaeva ja kutsusid korraga nii palju külalisi kokku. Kohtumiseni kevadel Laagris – valla lasteaedade ühisel tantsupäeval. 

Head vabariigi aastapäeva!

Riina Lotamõis

101LA LA

Rohkem pilte leiate galeriist